OPIS

Pięknym majestatycznym drzewem, które w naturalnych warunkach dorastać może do 30 m, jest jodła kaukaska. Uprawa tego drzewa nie jest łatwa, gdyż ma ono pewne wymagania, których nie może spełnić każda część naszego kraju i najlepiej udaje się na terenach Polski Zachodniej. Szczególnie dobrze przyjęła się w Kanadzie i na terenie Skandynawii, a przede wszystkim w Danii, gdzie klimat jest wilgotny. Ponieważ pochodzi z rejonów górskich Azji Zachodniej, nie przeszkadzają jej ujemne temperatury, ale bardzo źle znosi suche powietrze, zanieczyszczenie środowiska, a także nagłe wahania temperatur.

Sadzonki tej jodły można znaleźć na przykład na stronie abcmosty.pl, gdzie uprawia się ją także jako drzewko choinkowe szczególnie cenione przez osoby, które są alergikami lub mają małe dzieci, gdyż drzewo to nie pachnie zbyt intensywnie, a jego igły nie kłują. Cena takiej choinki porównywalna jest ze świerkiem pospolitym, a jej przewagą jest to, że posadzona w donicy bardzo długo zachowuje świeżość i igły.

INFO


DODAJ OPINIE
Jeśli szukasz dobrego dostawcy żywych choinek, tj. jodła kaukaska, to myślę, że warto współpracować właśnie z nimi. Ceny również mają konkurencyjne. :)


By:oxethisow
Data:2019-06-25 11:13:09
Ocena: 4

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


ZAREJESTROWANE W OKOLICY


AJEDEN Sp. z o.o.

Korytowo

DENTAL CENTER Z3

Kołobrzeg

StyliJa

Koszalin